Skip to content

HISTORIA FIRMY ROMA

ROMA Jarosław hurtownia meblarska
 • 2000

  POCZĄTKI

  Trzej bracia: Robert, Marek i Wiesław Markowscy zakładają swoją pierwszą firmę przy ul. Cegielnianej w Jarosławiu. Początkowo zajmują się handlem artykułami spożywczymi i nabiałem. Już wtedy obsługa klienta jest zautomatyzowana i kompletna, ponieważ zamówione towary są jeszcze tego samego dnia dostarczane pod wskazany przez klienta adres.

 • 2010

  ROZWÓJ

  W związku z coraz lepszym prosperowaniem firmy, zapada decyzja o rozbudowaniu magazynów i tym samym zaczyna się budowa hali przy ul. Cegielnianej. Równocześnie właściciele postanawiają poszerzyć swoją działalność i po kilku spotkaniach z opiekunami Strefy Płyt firmy Kronospan, podpisują między sobą umowę współpracy. W nowoutworzonych magazynach zostaje otwarty sklep z akcesoriami meblowymi, a także powstaje część produkcyjna, w której pierwszymi maszynami są piła formatowa marki Altendorf oraz okleiniarka SCM K400. Rok później zostaje zakupiona piła panelowa SCM SIGMA PRIMA.

 • 2017

  INWESTYCJE

  Następuje zakup działki w Roźwienicy i rozpoczyna się budowa Strefy Płyt z prawdziwego zdarzenia.

 • 2018

  NOWY ODDZIAŁ

  Zakończenie budowy sklepu z akcesoriami, hal produkcyjnych oraz magazynów w Roźwienicy. Od tej pory firma ROMA posiada dwa oddziały: w Jarosławiu i w Roźwienicy. Oddział w Jarosławiu skupia wokół siebie głównie detalistów i nastawiony jest na sprzedaż akcesoriów meblowych. W Roźwienicy z kolei – oprócz sklepu z akcesoriami – znajduje się cała produkcja firmy oraz magazyn z płytami meblowymi i blatami. To właśnie w Roźwienicy odbywa się większość odbiorów gotowych zleceń. Oczywiście firma ROMA oferuje także usługę dostawy zamówionych produktów.